Prag

Prag Gezi Rehberi'ni hazırlarken, şöyle biraz hayallere daldım. hemen bir sonrakinin de bir o kadar güzel olduğunu farkettiğim an hissetiklerimi, Prag Gece Hayatı ve sokaklarını düşündüm durdum.

Responsive image
YAZAR
Arthur Phillips
DOSYA BOYUTU
7,74 MB
YAYIN TARIHI
2005
DIL
Türkçe
ISBN
9789753424974

Prag harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Arthur Phillips. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Arthur Phillips'den Prag kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Yayımlandığı 2002 yılından bu yana yedi dile çevrilmiş çok başarılı bir ilk roman Prag. Kitaptaki olaylar, Doğu Avrupa'da eski rejimlerin birbiri ardına devrilmesinden sonra, 1990'da, oluşmakta olan tarihe birinci elden tanıklık etme arzusuyla Budapeşte'ye gelmiş beş maceraperest Amerikalı arasında geçiyor. Ailevi, mesleki, manevi, romantik yaşamlarındaki tıkanıklıklara çözüm bulma arayışıyla buralara savrulmuş bu insanlar, kendi kısa, olaysız, "tarihsiz" hayatları ile bir şeyler uğruna gerçekten savaşmış, direnmiş, işkence görmüş insanlarla dolu, bütün atmosferine "tarih" kokusu sinmiş, hala çeşitli köşelerinde savaştan kalma kurşun delikleriyle karşılaşılabilen bu şehrin hayatı arasındaki gizli gerilimi anlamlandırmaya çalışıyorlar ümitsizce. Kitapta ilk uğursuz alametleri CNN'deki Irak savaşı haberleriyle görülen bu yeni "tarih-sonrası" dönemden umdukları tatmin edici yanıtları almayı başaramayan bu insanların aklında hep şu sorunun gölgesi olduğu söylenebilir: "Acaba yaşam, başka yerde, mesela Prag'da mı?" Tarihin çok canalıcı bir dönemini sağlam bir üslupla ve çok hoş bir mizah duygusuyla anlatan Prag'ın edebiyatseverlerden hak ettiği ilgiyi göreceğini umuyoruz.Sayfa Sayısı: 415Baskı Yılı: 2005Dili: TürkçeYayınevi: Metis Yayıncılık 


Çekoslovakya ayrıldıktan sonra Çek Cumhuriyeti'nin de başkenti Prag olmuş. Prag Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne Ulaşım. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda taksi dışında 3 alternatifiniz var.